Glavni šport in rekreacija

Benjamin Caunt angleški boksar

Anonim

Benjamin Caunt (rojen 22. marca 1815, Hucknall-Torkard, Nottinghamshire, Anglija - umrl 10. septembra 1861, London), britanski zmagovalec z golimi členki, eden prvih, ki si je poleg državnih priznanj prizadeval za svetovno prvenstvo. Caunt je med letoma 1838 in 1845 vodil angleško prvenstvo v težki kategoriji, leta 1841 je za kratek čas izgubil naslov Nicka Warda.

Caunt je zahteval angleški naslov po zmagi od Bendiga (William Thompson) na vprašljivem prekršku v 75 krogih 3. aprila 1838. Ko je 26. oktobra 1840 po 101 krogih premagal Johna Leechmana, je veljal za prvaka Anglije. Leta 1841 je odšel v ZDA, da bi iskal nasprotnike za svetovno prvenstvo, a ni bil dosežen. Charles Freeman v Michiganu, ki je stal 6 čevljev 10 1 / 2 centimetrov in tehtal okoli 250 kilogramov, izpodbija Caunt. Namesto da bi se boril proti njemu, je Caunt postal njegov menedžer in ga odpeljal v Anglijo na vrsto razstavnih bojev. Caunt je nadaljeval tudi svojo bojno kariero in bil je 9. septembra 1845 v 93 krogih po 93. krogu premagal Bendigo, s čimer je svojo sporno zahtevo osvojil. Caunt se je leta 1857 upokojil iz boksa in postal najemodajalec v londonskem lokalu.